• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • 23 травня Центр естетичної антропології та етнокультурології провів незвичний науковий захід – баркемп «Талант та його вияви»

23 травня Центр естетичної антропології та етнокультурології провів незвичний науковий захід – баркемп «Талант та його вияви»

2012-05-23

/Files/images/DSCN0959.JPG

Баркемп – це захід, який не вписується в жодні традиційні моделі та шаблони, дає можливість людям зі схожими інтересами і захопленнями зустрічатися та обмінюватися знаннями і досвідом. По суті, це діалог із великою кількістю лише активних учасників, ідей, перспектив, енергії та драйву.
Традиційно відкрив захід ректор університету Петро Саух. У своєму виступі, крім іншого, він зазначив: «Подібні заходи зорієнтовані на людей, які хочуть щось зробити, насамперед, зробити цікавішим життя». Також Петро Саух побажав учасникам баркемпу впевненості в собі та творчого натхнення.
Під час заходу учасники мали унікальну можливість дізнатися багато цікавинок. Зокрема, про історію зародження фундю, рецепт приготування шоколаду та священного напою ацтеків «chocolate» у домашніх умовах, особливості та мету жертвоприношення «воїнів-орлів», їх футбольного «матчу смерті», який грали ударами від бедра.
Однак, відкриттям номер один для переважної більшості учасників баркемпу «Талант та його вияви» було повідомлення про те, що ректор університету Петро Саух має художній талант – гарно малює. З цього приводу ректор зауважив: «Коли піду на пенсію, зроблю персональну виставку своїх робіт. Це, можливо, буде другий етап у моєму житті та ще одна перемога над собою. Думаю, кожен із нас має такі «божевільні» ідеї».
Програма заходу передбачала й перегляд презентацій «Наш науковий партнер – Зеленогурський університет (Польща)» та «Наш інноваційний кейс на Міжнародному форумі інноваційних ідей у Мінську», які представили директор ЦЕАТЕК і його заступник – Олена Поліщук та Ірина Яцик. Після цього науковці та гості проаналізували особливості вищої освіти у Мінському (Республіка Білорусія), Зеленогурському, Бялистоцькому та Ягеллонському університетах (Польща). Важливо, що під час обговорення ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух поділився своїми враженнями від участі у засіданні Ради регіонів Європи, яке відбулося у Брюсселі та дав рекомендацію викладачам університету: «Звертати увагу на життєву компетентність студентів».
Не обійшлося й без вручення нагород студентам-учасникам ЦЕАТЕК – переможцям конкурсу «Гендерна рівність – вихід є!» та грамот від Всеукраїнської молодіжної організації «Союз обдарованої молоді» керівництву центру.
Завершився баркемп «Талант та його вияви» підведенням підсумків, брейк-чаєм та шоколадним фондю. Кави на заході не було. Як виявилося, кава та шоколад – речі несумісні. Для творчих людей шоколад – найкращий стимулятор енергії та розумової діяльності. Фото можна подивитись тут

Кiлькiсть переглядiв: 38